• Początkujący hodowca

Hodowla alpak okiem początkującego hodowcy

Aktualizacja: 21 sty 2019

Cześć, w tym miejscu podzielimy się z Wami naszą przygodą z rozpoczęciem hodowli alpak. Nie piszemy z punktu widzenia specjalistów. Wszystko jest dla nas nowe, ale zapału do zdobywania wiedzy i doświadczenia nam nie brakuje. Naszą ambicją jest mieć najlepsze i najszczęśliwsze zwierzęta w Polsce.

Nasze alpaki Mira Czekolada i Aisha Biszkopt

Przed zakupem wiedzieliśmy, że Alpaki to nie żywe maskotki. Mają one swoje charaktery i nie każda, a w rzeczywistości większość z nich, nie przepada z bliskim kontaktem z człowiekiem. Często wykonują uniki przed naszym dotykiem i to jest całkowicie naturalny odruch. Aby głaskanie i chodzenie na kantarku nie było dla nich stresem, konieczne jest odpowiednie ułożenie alpaki. Dla amatorów to prawdziwe wyzwanie, szczególnie jeżeli mają do czynienia z dorosłymi alpakami. Jeżeli kupujemy zwierzęta dla celów towarzyskich to warto zastanowić się nad zakupem tych już oswojonych.

Alpaki na wybieguAlpaki to nie żywe maskotki. Mają one swoje charaktery i nie każda z nich lubi bliski kontakt z człowiekiem
My postawiliśmy na jakość włókna. To pod tym kontem wybieraliśmy nasze zwierzęta i w tym obszarze chcemy się specjalizować. Wełna alpak ma wspaniałe właściwości, jest miękka, lekka, wytrzymała, hipoalergiczna, w zimie ciepła a w lecie chłodna. Jej zalety jeszcze długo moglibyśmy wymieniać i ten temat będzie szeroko przez nas omawiany.


Na początek wszystkim przyszłym hodowcom i zainteresowanym tym tematem gorąco polecamy szkolenie organizowane przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - Alpaki Hobby i Biznes. Prowadząca dr inż. Anna Morales Villavicencio to nie tylko pasjonatka, ale prawdziwa kopalnia wiedzy na temat alpak i lam. Oprócz rzeczy podstawowych dotyczących rasy dowiecie się, między innymi jakie potrzeby pokarmowe (co i ile jedzą) i bytowe (jak powinna wyglądać alpakarnia , jak wybieg a jak pastwisko) mają te zwierzęta, jak rozpoznać dobrej jakości alpakę, która będzie podstawą do rozwoju stada i na co zwracać uwagę podczas kupna, jak wygląda pielęgnacja i co zagraża ich zdrowiu, jak wygląda ciąża, poród i opieka nad cria - małą alpaczką. Na szkoleniu dowiecie się też dużo na temat charakterystyki i jakości włókna alpak, to coś co interesuje nas szczególnie mocno. Szansa na spotkanie pasjonatów alpak oraz możliwość zadawania pytań i rozwiewania wątpliwości sprawia, że szkolenie organizowane przez SGGW to naszym zdaniem pozycja obowiązkowa na start. Wiele informacji jakie wam przekażemy będzie pochodziło właśnie z wiedzy zdobytej podczas tego szkolenia oraz własnych poszukiwań oraz rozmów z innymi hodowcami.


Śledźcie naszą stronę, znajdziecie na niej i wiedzę podstawową i wiele ciekawostek.
2 wyświetlenia

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres:

Kępa Chotecka 23, 24-313 Wilków

info@alpakowka.pl

502 023 240

JAK MOŻNA NAS ODWIEDZIĆ?

Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy

i wspólnie ustalimy dogodny termin

JAK KUPIĆ PRODUKTY Z WEŁNY ALPAKI ?

Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy

Oprócz stałego asortymentu ręcznie zrobimy rzeczy specjalnie na Twoje zamówienie

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle