Ręcznie robione ubrania i pościel z 100% wełny alpaki

Wełna alpaki

Nasza misja to

łączyć piękno z funkcją i włóczką alpaki

Marzycie o niezwykle miękkim swetrze z wełny alpaki, w którym w chłodne dni jest ciepło a w ciepłe nie jest gorąco? A może szukacie najlepszej jakości ręcznie wykonanych ubranek i kocyków dla dzieci? Poznajcie I AM WOOL!

Otaczają nas miliony rzeczy, dużo z nich pełni swoje funkcje, ale ich wygląd i jakość materiałów z jakich są wykonane  pozostawiają wiele do życzenia. Brak im duszy, indywidualności, nie pasują do nas. A przecież chcemy się otaczać rzeczami, które lubimy i które dają nam radość. Ładne, przyjemne w użytkowaniu rzeczy sprawiają, że czujemy się lepiej. 

Nasze ubrania starannie projektujemy i wykonujemy ręcznie korzystając z naturalnych materiałów najlepszej jakości. Naszym koronnym materiałem jest wełna  alpak. A rzeczy z niej wykonane są niesamowicie przyjemne w dotyku i użytkowaniu! Znajdziecie u nas niezwykłe ubrania, koce kołdry, poduszki i rzeczy codziennego użytku. 

2

3

Piękno i funkcja

Bo lubimy kiedy otaczają nas ładne rzeczy i kiedy coś jest po coś

Wełna alpak

Bo rzeczy ręcznie zrobione z wełny alpak są niezwykle przyjemne i wytrzymałe

WEŁNA ALPAKI

I JEJ RODZAJE

Wełna alpak ma niesamowite właściwości, jest lekka i miękka, niezwykle wytrzymała i antyalergiczna. Jest ona kilkakrotnie cieplejsza od wełny owiec. To ona zainspirowała nas do rozpoczęcia przygody z rękodziełem i rzemiosłem. Ale musicie wiedzieć, że istnieje kilka jej odmian. Wełnę alpak klasyfikuje się biorąc pod uwagę między innymi jej grubość i długoś. Im włókna cieńsze i dłuższe tym większa ich jakość. Ich średnice mierzy się w mikronach. Najwyższe klasy to royal baby alpaca oraz baby alpaca. Młode alpaki mają wełnę cieńszą niż starsze, ale słowo "baby" nie zawsze oznacza, że pochodzi ona z młodych osobników. Selektywna hodowla pozwoliła na pozyskiwanie wełny tak wysokiej jakości również od dorosłych alpak. Dobre geny mają tu decydujące znaczenie. A jako, że wełna to największy skarb alpak, to świadomość hodowców jest bardzo ważna w drodze do poprawy jej jakości. 

3

ROYAL BABY ALPACA

Royal baby alpaca jest jedną z najrzadszych, najdelikatniejszych i najdroższych na świecie. Te najcieńsze włókna mają średnicę mniejszą niż 18 mikronów To właśnie dzięki temu wyroby z tego rodzaju wełny są miłe w dotyku i można je nosić na gołą skórę, bo nie drapią. Wyroby z royal baby alpaca należą do najbardziej luksusowych i najdroższych. 

BABY ALPACA

Baby alpaca ma podobne właściwości do royal. Jej grubość jest trochę większa, jednak nie przekracza 20 mikronów. Ten rodzaj wełny również jest bardzo lekki i delikatny a noszenie go na gołą skórę jest bardzo przyjemne.  Jest idealna do produkcji ubrań dziecięcych oraz swetrów, szalików czy czapek. 

ALPACA SUPER FINE I FINE

Wełna o grubości poniżej 20 mikronów nazywa się super fine, a poniżej 23 mikronów określa się jako fine. Fine nadal zachowuje cechy takie jak lekkość i niezwykłe właściwości termiczne, ale często nie nadaje się do noszenia na gołą skórę. Jest idealna do produkcji odzieży wierzchniej oraz koców. A jej najgrubsza (nadal bardzo cienka) postać to idealne wypełnienia kołder!

 

SKLEP

NOWA KOLEKCJA JUŻ WKRÓTCE!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kępa Chotecka 23, 24-313 Wilków

info@alpakowka.pl

502 023 240

JAK MOŻNA NAS ODWIEDZIĆ?

Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy

i wspólnie ustalimy dogodny termin

 

To ważne, bo niecodziennie jesteśmy otwarci :)

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle